ÖğretmenİZ, öğretmenlerimizin değerinin, toplumdaki öneminin ve saygınlığının ön plana çıkarılmasını desteklemek amacıyla hazırlanmış bir dijital platformdur.

İnsanlık var olduğu zamanlardan beri doğa ile sürekli iç içe olmuş, bütün ihtiyaçlarını doğadan karşılamıştır. İnsanlar, ihtiyaçları doğrultusunda doğadaki bitkilerden ve hayvanlardan yararlanmıştır. Her çağda yeni icatların ve buluşların ortaya çıkması günümüze kadar medeniyetlerin gelişmesine katkı sağlamaya devam etmiştir. 

Medeniyetlerin gelişmesine bağlı olarak artan nüfus ile birlikte barınma ihtiyacı için şehirler kurulmuş, beton yığını binalar inşa edilmiş, sanayi bölgeleri kurulmuş, doğal ortamlar hızla yok olmaya başlamıştır. Bu durum insanlığın doğal ortamdan uzaklaşmasına hatta kopmasına sebep olmuştur.

İnsanın varoluşundan beri içgüdüsel olarak tekrar doğaya dönme arzusu, hiçbir zaman kaybolmamıştır. Bu yüzden şehirlerin içinde bahçeler, parklar, mesire alanları oluşturulmaya çalışılmıştır. Oluşturulan alanlar içerisinde vakit geçiren insanlar, hayatın koşturmacasında kendileri için ferah, sakin bir an ve alan bulmaya çalışmışlardır. 

İnsanı rahatlatan, huzur veren bitkisel ve kentsel donatılarla oluşturulan alanlarda renkli ve hoş kokulu ağaçlar, çalılar, yankılanım sağlayan süs havuzları, daha çok vakit geçirmek için ahşaptan bank ve pergolalar, spor aktiviteleri için oyun sahaları vb. yer almaktadır. İnsanlar bu alanlarda ağaç ve çalıları seyretme, su sesini dinleme, oyun alanlarında stres atma gibi aktiviteleri gerçekleştirmekte, bu yolla duygu durumlarında iyileşme ve rahatlama görülmektedir.